Bakaraa või inglise keeles “Baccarat” on üks kolmest kõige populaarsemast live kasiino mängust koos ruleti ja blackjackiga. Mängust on kolm erinevat varianti: baccarat chemin de fer (“railway”), baccarat banque ja punto banco ehk Põhja-Ameerika versioon bakaraast.

Traditsiooniline bakaraa(Punto Banco) on õnnemäng, mille puhul oskused ega strateegia mingit rolli ei mängi. See-eest baccarat chemin de fer ja baccarat banque puhul saavad mängijad ise valida, kas võtta juurde lisakaart või mitte.

Baccarat mängus on kolm võimalikku tulemust – mängija võit, pankuri võit või viik. Sealjuures mängija ei tähenda mitte klienti ja pankur kasiinot vaid hoopis kliendi kasutada olevaid panustamisvõimalusi.

Bakaraa ajalugu ja tänapäev

Arvatakse, et bakaraa sai alguses Itaaliast, kuid suure populaarsuse saavutas see alles Prantsusmaal King Charles VIII valitusajal. Lisaks sellele, et mäng oli suurepärane ajaviide sõdurite hulgas ajaveetmise võimalusena, võeti see hästi vastu ka Prantsuse kõrgklassi poolt.

Tänapäeval ei ole bakaraa sugugi mitte ainult rikaste aristokraatide meelelahutus vaid tänu tehnoloogia arengule on see kõigest mõne nupuvajutuse kaugusel. Bakaraad naudivad miljonid mängijad üle maailma ja selle erinevaid variatsioone võib leida nii OlyBet, TonyBet kui Betsafe kasiinodes. Uue mängija kasiinoboonuse saad siit.