Blackjack on üks maailma populaarsemaid kaardimänge nii online- kui päriskasiinodes. Tegemist on äärmiselt lihtsa mänguga, kus mängid diileri vastu ja pead saama käesolevate kaartidega võimalikult lähedase skoori kahekümne ühele.

Ajalugu

Blackjack kujunes välja 18. sajandil Prantsusmaal tekkinud mängust vingt-et-unist(“kakskümmend üks”). Ameerika kasiinodes ei kujunenud see aga alguses kuigi populaarseks ja kasiinod pidid kõvasti boonuseid pakkuma, et mängijad laua taha meelitada.

Üks boonustest, mida pakuti oli 10:1 väljamakse siis, kui mängija esimesed kaks kaarti on poti äss ja must soldat. Seda kombinatsiooni nimetati “Blackjackiks” ning nimi jäigi mängule külge. Tänapäeval on “Blackjack” kombinatsiooniks äss ja kümme.

Mis on blackjack

Blackjacki tuntakse ka nime all “21” või “Pontoon” ning võiduks on vaja parasjagu nii õnne kui oskusi. Blackjack mängimiseks on palju erinevaid strateegiaid, sest teoreetiliselt saab proovida ligikaudelt välja arvestada, milline on diileri järgmisena välja antava kaardi väärtus.

Kaardilugemise vältimiseks kasutavad diilerid mitte ühte vaid tavaliselt kuute kaardipakki, mis teeb kaardilugemise juba väga keeruliseks kui mitte öelda võimatuks

Blackjack on online kasiino mängude hulgas üks kõige madalama maja eelisega, mis tähendab mängija jaoks sagedasemaid võite ja väiksemaid kaotusi. Seda muidugi kui mängida mõistlikult ja läbimõeldult.

Kuidas mängida?

Nagu juba öeldud on blackjack lihtne mäng, kuid algajale tasub siiski tähelepanelik olla, et koha alguses omale maksimaalne võidušanss tagada. Mäng algab sellega, et diiler jagab igale mängijale kaks kaarti. Seejärel saavad mängijad oma kaartide väärtustega tutuvuda ning võimaluse soovi korral juurde võtta lisakaart.

Võidab see, kelle kaartidest moodustunud punktisumma on suurim, sealjuures ei tohi kaartide summa olla suurem kahekümne ühest. Kombinatsioon, mille summa on suurem kui 21, tähendab igal juhul kaotust.

Kaardid kahest kümneni on sama väärtusega, mis nende peale on märgitud ja pildikaardid on väärt kümme punkti(soldat, emand, kuningas). Ässa puhul saab mängija ise valida, kas kasutab seda ühe või üheteistkümnena.

Mängu eesmärgiks on diilerit võita kombineerides temast suurema punktisumma, samal ajal mitte “lõhki” minnes(kaartide väärtus üle 21). Kui mängija käes olevate kaartide väärtus on üle 21, kaotab ta isegi siis, kui diiler samuti “lõhki” läheb. Kui punktisumma on sama, jääb mäng viiki.

Terminid

Hit – lisakaarti juurde võtma.
Stand – mitte kaarte juurde võtma.
Double down – panust duubeldama võttes samal ajal ühe kaardi juurde

Split – käe jagamine kaheks või enamaks uueks käeks, samal ajal lisades iga uue käe eest algpanusega võrdse summa. Valikut saab kasutada siis, kui mängija kaks esimest kaarti on sama väärtusega.
Surrender – esialgsest panusest poole loovutamine ja edasi mängimisest loobumine.

Mäng lõppeb, kui mängija ei soovi rohkem kaarte juurde võtta, duubeldab panuse või siis, kui kaartide summa ületab kahekümne ühe. Seejärel avab diiler oma näoga allapoole olnud kaardi ja võtab vajadusel kaarte juurde. Diiler peab võtma lisakaarte seni kuni tema kaartide väärtus on vähem kui seitseteist.

Strateegia

Kui slotid on puhtalt õnnemängud, siis blackjacki puhul on tulemuse kujunemisel suhteliselt oluline roll ka mängija oskustel. Eesmärgiks on maja-eelist kahandada miinimumini ja viia see alla 1%. Õige strateegia rakendamine sõltub erinevatest faktoritest nagu näiteks sellest, mitme kaardipakiga mängitakse ja mis reegleid kasutatakse.

Kaardilugemine

Lisaks sellele, et mängija peaks oskama mõistlikult hinnata, kas kaarti tasub juurde võtta või mitte, on Blackjacki puhul oluliseks terminiks ka kaardilugemine. Tegemist on mängija katsega pidada arvestust selle üle, mis kaardid on juba maha läinud ning nii ette aimata, kas järgmine kaart pakist oleks mängija jaoks soodne.

Kaardilugemise vältimiseks on kasiinod juba kasutusele võtnud mitmeid meetodeid, näiteks mängitakse mitme kaardipakiga ja kaarte segab mitte diiler vaid masin.

Kus blackjack mänge mängida?

Blackjack on üks kõige levinumaid live kasiino mänge ja seda saab nautida pea kõigis Eesti online kasiinodes nagu OlyBet, Betsafe, Optibet, PAF, Coolbet kui ka Slots.io. Boonuse saamiseks kliki siia!